Jak wybierać obuwie dziecięce?

Wielu rodziców nie wie, czym powinno się kierować przy wyborze obuwia dziecięcego. Warto wiedzieć, że wiele wad stóp spowodowanych jest właśnie przez źle dobrane buty. Dlatego odradza się kupowanie dziecku obuwia używanego – jest ono bowiem dopasowane do stopy poprzedniego właściciela. Jak wybrać buty dla dziecka?

Rozmiar

Niektórzy niesłusznie sądzą, że skoro dziecięca stopa tak szybko rośnie, z powodzeniem można kupować buty sporo większe – by były „na zapas”. tymczasem jest to spory błąd. Obuwie dziecięce nigdy nie powinno być większe, niż o jeden rozmiar. W luźnych butach stopa nie ma odpowiedniej stabilizacji i może przesuwać się podczas chodzenia.

Materiał

Obuwie dziecięce powinno być wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Powinny być one na tyle przewiewne, by zapewniać stopie odpowiednią cyrkulację. Buty wykonane ze sztucznych materiałów mogą powodować przepocenie się stóp, powstawanie odcisków i odparzeń.

Podsumowując, na obuwiu dziecięcym nie warto oszczędzać. Szacuje się, że większość dorosłych ma poważne wady budowy stóp, podczas gdy z takowymi rodzi się niewielki odsetek dzieci. Wniosek nasuwa się jeden – za większość zniekształceń odpowiada źle dobierane obuwie. Warto pamiętać, że takie wady mogą nie tylko powodować problemy z poruszaniem się, ale i są poważnym problemem zdrowotnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *