Buciki dla niemowlaka

Zdania o tym, czy niemowlę potrzebuje butów, są podzielone. Wielu rodziców uważa, że najzdrowsze dla małego dziecka jest poruszanie się boso, co stymuluje rozwój stóp. Inni twierdzą, że dobrze dobrane buty dla dziecka mogą tylko pomóc w nauce chodzenia. Jak więc wybierać buciki niemowlęce?

Na co zwrócić uwagę?

Pierwsze buty dziecka nie mogą w żaden sposób ograniczać i krępować stopy. Dlatego ich czubki powinny być na tyle szerokie, by nie ugniatać palców malucha. Dzieci z wysokim podbiciem zazwyczaj mają problem z odpowiednim dopasowaniem butów – jednak są firmy, które produkują modele specjalnie dla nich przeznaczone.

Buciki niemowlęce muszą być dość giętkie, by podeszwa mogła dopasować się do naturalnego kształtu stopy w trakcie chodzenia. Obuwie jednak musi też zapewniać stopie odpowiednią stabilizację, zwłaszcza w okresie nauki chodzenia, by zapobiec niechcianym wypadkom i wywrotkom.

Kupno bucików niemowlęcych

kupując buciki dla niemowlaka zdecydowanie warto wybierać produkty znanych i sprawdzonych marek. Ich cena może być co prawda odpowiednio wyższa, ale gwarantują one prawidłowe ułożenie stopy w trakcie chodzenia.

Nie zaleca się kupowania maluchowi obuwia używanego, bowiem może ono posiadać odkształcenia spowodowane inną budową stopy poprzedniego właściciela.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *